Tokat ‘ta Hurdacı olmak, Hurdacılık mesleği, Hurda alımı

  tokat hurda hurdacı hurdacılıktokat hurda hurdacı hurdacılık         Bu makalemizde  Tokat ilimizdeki hurda alım işleri, hurdacılık mesleği konularında bilgilendirme yapacağız. Tokat ilimizde hurdacı işlerine ilgi alaka gün geçtikçe artıyor. İsraf etmemenin önemini Tokat toplumu biraz daha iyi anlamış durumda. Tokat’ta hangi hurda nasıl değerlendirilir?  Hurda  cinsleri nelerdir?  Tokat ilimizde Hurda atıklarını evimizde nasıl ayrıştırabiliriz? gibi sorulara cevap bulmaya çalışacağız.

     Tabi öncelikle şunu ifade edelim ki toplum israfa çok alışmış. Halbuki Kuran-ı Kerim’de açık bir şekilde israfın haram olduğu ifade edilmiştir.  “Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü Allah israf edenleri sevmez.” Araf Suresi -31- Biz de geri dönüşüme ve hurda atıklardan devletimizin hazinesine  daha fazla katkıda bulunmak için böyle bir içeriği hazırlamayı uygun gördük. Hurda ve hurdacılık konularına Tokat ilimizde duyarlılık oluşturmak istiyoruz. Tokat ile ilgili diğer makalelerimiz için burayı tıklayınız.

tokat hurda hurdacı fiyat

 

Tokat’ta hurda ve hurdacılık faaliyetlerinin iklim krizine katkıları neler olabilir? Hurdacı kişilerin iklim krizine büyük desteği.

Küresel iklim krizinin içerisinde bulunan bir dünyada yaşıyoruz. Bundan bütün dünya etkilendiğine göre Tokat ilimizinde etkilenmesi kuvvetle muhtemel. Tokat içerisinde yapılacak olan hurda atıklardan hazineye faaliyetleri iklim krizinin önüne geçmek için küçük bir adım olacaktır. Bütün illerin Tokat gibi dikkat ettiklerini hayal edelim. İnanın büyük ve etkili bir hamle olacaktır. Yapmamız gereken sadece küçük bir adım atmak.

 • Komşularınızı Tokat’taki demir, alüminyum, plastik, kağıt atıklar, hurda atıklar ve hurdacılık konusunda bilinçlerdirilebilir.
 • Tokat ilimizde tüm okullarımız hurda demir, kağıt, plastik konularında bilinçlendirilebilir.
 • Sivil toplum kuruluşları hurda ürünlerin Tokat ili içerisinde hurdacılık faaliyetleri yapan kişilerle iletişime geçmeleri sağlanabilir. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. 05449052412
 • Bakkal, market vs. hurda atıklar konularında biliçlenmelidir.
 • Evimizdeki hurda atıklar Tokat ilimizde hızlı bir şekilde hurdacılık faaliyetleri yapan kişilerle iletişime geçip değerlendirelim.
 • Tokat Belediyemizin ücretsiz dağıtmış olduğu plastik hurda, metal hurda, cam hurda, kağıt hurda atıklarını toplama kutularından edinebiliriz.
 • Tokat’ta apartmanlarımızda hurda plastik, demir hurda, kağıt hurda, cam hurda kutularından kullanarak hurdacı işi yapan kişilere teslim edebiliriz.
 • Tokat’ta çöpe bir şeyler atarken hurda atıklardan ayrıştırarak atalım.
 • Tokat ilimizde  yaşayan kişiler olarak geri dönüşüm ve hurda ile alakalı görsel, videoları izlemeye çalışalım.

Tüm bunlar bizler için ve nesillerimiz için güzel sonuçlar meydana getirecektir. Akıllı Telefon hurdaları çöpe neden atılmamalıdır içeriğini okuyunuz 

tokat hurda hurdacı hurdacılık

Tokat’ta hangi hurda nasıl değerlendirilir? Hurdacılık öğrenin.

Tokat içerisinde yaşıyorsanız hurda atıklarınızı sınıflandırmayı öğrenmelisiniz. Aksi takdirde örnek olarak sarı hurdasını demir fiyatına satmış olursunuz. Çünkü kapınızın önüne gelen hurdacı bu konuda size bilgi vermeyebilir. İnternet üzerinden basit bir araştırma yaparak hurda ve hurdacılık hakkında bir çok şey öğrenilebilir. Bu makalenin aşağı kısmında bahsedilmiştir.

Tokat’ta hurda atıklarınızı hurdacı kişilere satmak isterseniz başlıca önemli hurda çeşitleri şunlardır.

 • Demir hurda
 • Alüminyum hurda
 • Bakır hurda
 • Sarı hurda
 • Sert hurda
 • Akü hurda
 • Radyatör hurda
 • Kutu hurda
 • Antimuan hurda
 • Çinko hurda
 • Karışık hurda
 • Krom hurda
 • Kablo hurda
 • Karton hurda
 • Plastik hurda

Bu hurda çeşitlerinin Tokat merkezde bir çok yerde alıcısı bulunmaktadır. Hurda atıklarınız için emen Tokat hurda alım satım telefon numarasına  05449052412 ulaşabilirsiniz.

tokat hurda hurdacı fiyat

Demir hurda atığı ile alüminyum hurda atığı farkı nasıl anlaşılır?

Demir hurda atıkları mıknatıs tarafından çekilir ancak alüminyum hurda atıkları ise mıknatıs tarafından çekilmez. Bu şekilde anlaşılır. Bozuk bir hoparlör içerisindeki mıknatıs size yardım edebilir. Ya da piyasada çok amaçlı kullanılabilen mıknatıslar satılıyor. Onlardan temin edebilirsiniz.

Hurda atıklarını Tokat ilimizde kendi imkanlarımızla nasıl ayırtedebiliriz?

En basit ev şartlarında bile kolaylıkla hurdaları ayırt etme yöntemini anlatalım. Demir hurdasını mıknatıs çeker. Bakır hurdasının zaten kendine özgü bir rengi var o yüzden kolay. (tava, kablo, kazan, sarılmış motor gibi) gelelim alüminyuma, Alüminyum hafiftir mıknatıs tarafından çekilmez. Boyalı değilse genelde gri renktedir. Örnek; demlik, teflon tavalar, eski tip kalorifer petekleri, pencere  ve merdiven korkulukları en yakından bildiğiniz alüminyumdan yapılmış ürünler. Akü hurda atıkları zaten Tokat’ta ve her yerde rahatlıkla bulunabilir. Kola ve meyve suyu kutuları kutu  hurda cinsine girmektedir. Tokat’ta sizden karışık hurda diye hurdacılar tarafından alınacak hurda elektronik malzemeler ve onların kablolarıdır.  Bunları bilmek çok işinize yarayacaktır.

Tokat’ta hurda satmak hurdacılık kazançlı mı? Hurdacı olmak ister misiniz?

Tokat’ta ve ülkemizde hurda işinden birçok insan para kazanıyor. Sokaklarda “hurdacı” sesi hiç eksik olmuyor. Kağıt ve plastik hurda atıkları olsa bile tek mesainiz hurdacılık işi ise evinizi geçindirebilirsiniz. Demir hurdası, bakır hurdası, alimünyum hurdası denk gelip onları da satarsanız işiniz iş demektir. Eğer Tokat’ta sadece demir, bakır, alümünyum vb. hurda atıkları üzerine alım satım yapmaya başlamak isterseniz de bu da sizin için bir geçim kaynağı olabilir. Çünkü insanlar bir çok eşyaların kalabalığından bir an önce kurtulmak istiyorlar. Bu da sizi hurdalarını elden çıkarmaya çalışan insanlarla karşı karşıya getirecektir. Aynı gün içinde alacaksınız satacaksınız. Hepsi bu kadar. Kısaca Tokat ilimizde hurdacı olmak kazançlı bir iştir diyebiliriz. Tek yapmanız gereken motorlu ya da motorsuz bir taşıma aracı elde etmek. İyi çalışmalar, kazancınız bol olsun. Tokat Hurdacı telefon numarası için tıklayınız.

Anasayfamıza dönmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tokat ‘ta gezilecek yerler için tıklayınız

 

 

 

 

 

Yanıtla