Tokat Hurdacı Hurda Fiyat Aralıkları

Bir önceki içeriğimizde Tokat merkezdeki Hurdacı firmalardan ve telefon numaralarından bahsetmiştik. Bu içeriğimizde ise hurda fiyatları konusunu ele alacağız. Alt başlıklarımız şöyle olacak.

tokat hurda hurdacı hurdacılık

  • Tokat ilimizde hangi hurda metale en iyi fiyat veriliyor?
  • Tokat ‘ta hurdacılarda elektrikli ev aletlerinin hurda fiyatları neye göre belirleniyor?
  • Tokat ‘ta hurdacılarda satın alınan tüm hurda metallerin, karton hurda atıkların , plastik hurda atıkların fiyat aralıkları nelerdir?
  • Tokat ‘ta hurdacılar hurda atıkları evinizden alırsa fiyat değişir mi?
  • Tokat merkezde hurda demir fiyatı ve hurda demir kullanım alanları nelerdir?

tokat hurda hurdacı telefon

Tokat ilimizde hangi hurda metale en iyi fiyat veriliyor?

Tokat ‘ta  hurdacılara satacağınız en pahalı hurda metal fiyat olarak bakır hurdasıdır. Ekonomiye büyük katkısı olan bir geri dönüşüm metalidir.  Bakır hurda fiyat aralığı bakır hurdasının cinsine göre değişkenlik göstermektedir. Örnek olarak soyulmamış bakır kablo hurdasının fiyatı ayrı iken soyulmuş bakır hurdası fiyatı ayrı değerlendirilir. Bakır tel sarılı motor fiyatları yine ayrıdır.

Tokat ‘ta bakır kazan kilogram fiyat aralığı kazan yapımında kullanılan bakır  yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Tokat’ ta bakır kazan hurdasına verilecek 2022 Kasım ayı itibariyle ortalama fiyat 90 TL ile 110 TL arasında değişiklik gösterir. (Bilgilendirme Fiyatıdır. Fiyat doğruluğu teyit edilmelidir. Fiyat değişkenlik gösterebilir. )

       Tokat Bakır işlemesinde de tarihte çok yer tutmuş bir şehrimizdir.  Bu yüzden her evde mutlaka bakır ürünler bulunmaktadır. Belli zaman sonra kullanıma bağlı olarak bakır kazan, bakır demlik, bakır tava, bakır kase vs.  aşınır. Tamiri mümkün ise tekrar Tokat ‘ta kalay işi yapan kişiler tarafından bakır kalaylanır. Eğer bakır ürünün tamiri yenisinin fiyatını geçecekse satmak daha mantıklı geliyor. Bakır hurda ürünleri Tokat ‘ta uygun fiyat ile  satabilirsiniz. Hurdacılık ile ilgili sorularınıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Tokat ‘ta alınan Bakır hurda çeşitleri ve fiyat aralığı

Bakır hurda fiyat aralığı birkaç gün içerisinde eklenecektir.

Tokat ‘ta hurdacılarda elektrikli ev aletlerinin hurda fiyatları neye göre belirleniyor?

Ev aletlerinin cinsine göre Tokat içerisinde satacağınız hurda fiyatları değişkenlik gösterir. Elektrikli ev aletlerinden elinizde çok miktarda varsa hurdaları parçalayıp satmak Tokat ilimizdeki hurdacılardan daha iyi fiyat almanıza vesile olabilir. Eğer parçalamak istemezseniz genellikle hurda buzdolabı, hurda  çamaşır makinası, hurda bulaşık makinası gibi aletler sabit fiyat üzerinden alınıyor. Hurdacılık kazançları ile ilgili içeriğimize bakabilirsiniz.

tokat hurda hurdacı fiyat

 

Tokat ‘ta hurdacılarda satın alınan tüm hurda metallerin, karton hurda atıkların , plastik hurda atıkların fiyat aralıkları nelerdir?

Genel olarak Tokat hurda piyasası ortalama fiyatlardır. Alıcılara göre fiyat değişkenlik göstermektedir. 2022 Kasım ayı hurda fiyat aralıklarıdır.

Yer AdıHurdaFiyat / kg
TokatDemir hurda5.00 tl
TokatBakır hurda110 tl
TokatSarı hurda70 tl
TokatAntimuan Hurda16 tl
TokatNikel Hurda70 tl
TokatKarışık hurda kablo30.00 tl
TokatHurda Akü11.00 tl
TokatHurda su saati48 tl
TokatAlüminyum hurda30 tl

Tokat ‘ta hurdacılar hurda atıklarınızı evinizden alırsa fiyat değişir mi?

Hurdalarınızı Tokat ’ta eğer yüksek fiyat üzerinden satmak isterseniz Tokat ‘taki büyük hurda firmaları ile iletişime geçmelisiniz. Hurda eşyalarınızı götürüp tesise bırakmanız gerekir. Ama iyi seviyede gelir elde eden, kazançlı bir işiniz varsa hurda atıklardan elde edilecek gelir sizin için çok değerli değilse boş yere uğraşmayın deriz. Aracınızı kirlettiğinize değmez. Biraz düşük fiyat verirler mahalle hurdacıları ama siz de uğraşmamış olursunuz. Hem de sizin vesilenizle soğuk sıcak demeden “hurdacı” diye mahallenizde bağıran insanlara bir katkı sağlamış olursunuz. Maddi durumunuz iyiyse hurda atıklarınızı gelip hurdacılar alsınlar deriz. Hurda fiyatları için size iki yol istediğinizi yapabilirsiniz. Alacağınız hurda fiyatı konusunda karar sizin. Akıllı Telefon hurda fiyat içeriği için tıklayınız

Tokat merkezde hurda demir fiyatı ve hurda demir kullanım alanları nelerdir?

Hurda demir Tokat ‘ta, ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde metal sanayisi için hammadde olarak kullanılmaktadır. Dünyanın sınırlı hammadde kaynakları insanoğlu tarafından bilinçsizce tüketilmektedir. Demir ayetlere girecek kadar kıymetli bir maddedir. Demir  hurdası geri dönüşüm sanayileri hurda demir metallerine gereken önemi vermelidir. Hurdacıların topladığı demir hurda atıklara gerek Tokat içinde gerekse ülkemizde gereken fiyat verilmelidir. Bu şekilde iyi fiyat verilen demir hurdaları piyasadan daha hızlı toplanacaktır.

     Demir hurdalarının çeşitlerine göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Çünkü kullanım alanları ve geri dönüşüm fabrikaları arasında fiyat farkları bulunuyor. Ortalama 2022 yılında Tokat ‘ta 4,00 tl ile 5,5 tl arasında demirin fiyatları değişkenlik göstermektedir. (Fiyatlar teyit edilmelidir. Yaklaşık fiyat aralığıdır.)

tokat hurda hurdacı fiyat

 

Tokat ‘ta alınan demir hurda çeşitleri ve fiyatları nelerdir?

    Tokat ‘ta hurdacılarda alım satımı yapılan demir hurda çeşitleri:

  • Dkp Hurda demir,
  • extra hurda demir,
  • inşaat hurda demir,
  • demir talaşı,
  • toplama demir hurda,

inşaat demir çubuğu hurdası gibi çeşitleri fiyatları farklı olarak alınıp satılmaktadır.

21 Kasım 2022 tarihli Tokat hurda demir fiyatları kısa liste aşağıdadır.

Yer adıHurda CinsiFiyat / kg
TokatDkp Hurda Demir5.50 TL
TokatExtra Hurda Demir5.40 TL
Tokatİnşaat Hurda Demir5.45 TL
TokatDemir Hurda Talaşı4.50 TL
TokatToplama Demir Hurda4.90 TL
TokatPik Demir Hurda4.50 TL
TokatDemir Çubuk Hurda5.50 TL
Tokat1.sınıf Hurda Demir5.60 TL
Tokat2.Sınıf Hurda Demir5.10 TL

Hurda demirin çok farklı cinsleri bulunmaktadır. Bir sonraki içerikte ayrıntılı bir şekilde hurda demir konusu işlenecektir. İyi çalışmalar 🙂 Hurdacılık ile ilgili sorularınıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

Yanıtla