Fikirhayat.com web sitemizin blog kısmının oluşturulmasında,  insanlara faydalı içerik üretmek isteyen gönüllülerin  bir araya gelmesi vesile oldu.  Bu gönüllülerin  %90 ı lise, üniversite gençlerinden oluşuyor.

Fikirhayat.com sitesine destek veren tüm gönüllülere sonsuz  Teşekkürler..

Mühim Bir Hatırlatma..

Bu sitede bulunan bütün içerikler insanların kafalarına takılan sorulara  cevap bulabilmelerine vesile olabilmek için oluşturulmuştur.

Çağımızda yüzde doksan sorularımıza internetten cevap bulmaya çalışıyoruz.

Google üzerinde

en iyi cep telefonu ,

mide ağrısına ne iyi gelir,

ayakkabı fiyatı karşılaştır, tarzında aramalar olduğu gibi

deizm nedir?

dini sorularıma cevap arıyorum?

Allah kainatı niçin yarattı?

Ahiret hayatı gerçekten olacak mı? gibi sorular da Google arama motoruna en sık sorulanlar arasında. Durum böyle olunca Covid 19 pandemi  etkisiyle insanlar daha da evlerine kapanıp bütün işlerini internetten halletmeye başladılar. İnternet üzerinden sorularına cevap arayanlara  Risale-i Nur’larla tanışıp sorularına cevap bulmalarını kolaylaştırmak amacıyla web sitemiz kuruldu.  Fikirhayat.com ‘un kurulma hikayesi kısaca böyle..

İçeriklerde  ekseriyet itibarıyla;

bu asırda Kur’an-ı Kerim’in bir  tefsiri olan,

Peygamber Aleyhisselatü Vesselam’ın hadislerini  açıklayan,

iman hakikatlarını akla yakınlaştıracak şekilde izah eden,

yüzbinlerce insanın namaza başlamasına, güzel ahlaklı bireyler olmasına vesile olan,

okuyanların itirafıyla dünyada dahi manevi bir Cenneti kazanmaya vesile olan Risale-i Nur Külliyatından  istifade edilmiştir.

Fikirhayat.com web sitesi bu zamana kadar Risale-i Nur’lardan haberdar olmamış insanların haberdar olmasını kolaylaştırmak ve hidayetlerine vesile olmak amacıyla kurulmuştur. Bunun da farklı yöntemleri olabilir.

Siz ziyaretçilerimizin tavsiyelerini her zaman bekliyoruz. Elbette daha iyisi mutlaka vardır. Ehl-i sünnetin iman ettiği tarzda  iman hakikatlerini neşredebilmek için bunu bir başlangıç olarak görüyoruz. Noksaniyetlerimiz bir hayli fazla ama vücudu olan bir şey devam ettikçe kemal buluyor. Devam ettikçe inşaallah istikametten şaşmadan birilerinin imanın kuvvetlenmesine vesile olacaktır. Müşteri beğendiğini alır beğenmediğini bırakır. Bizim ki sadece akla kapı açmak.

Eğer siz ziyaretçimiz Risale-i Nur Külliyatını duymuşsanız  ama uzun zamandır okuma fırsatı bulamamışsanız sayfalardaki linkleri tıklayarak tekrar okumaya başlayabilirsiniz.  Burada üretilen içerikler  Risale-i Nur hakikatleri karşısında çok sönük kalır. Risale-i Nur’lar iman hakikatlerine dair aklınıza gelebilecek tüm suallere cevap vermiştir. Kemalat Kur’an-ı Kerim hakikatlerinde, noksaniyetler bizlerde.  Hiç duymamış insanların Kur’an tefsiri Risaleleri ve sohbetleri tanımalarına bir vesile olabilir veya duymuş ama çeşitli nedenlerle  ciddi okumaya  vakit bulamamış kişilere tekrardan bir okuma faaliyeti oluşturmak niyetiyle bu site üzerinden hizmet vermekteyiz. Türkiye’nin her yerinde  Risale-i Nur dersleri yapılmaktadır.

Türkiye’nin ve dünyanın neresinde olursanız olun bizimle iletişime geçerek online ya da yüz yüze Risale-i Nur derslerine katılabilirsiniz.

iletisim.fikirhayat@gmail.com

Sitemizde istifade edilebilecek  başka web sitelerinin de bağlantıları bulunuyor onları da kullanabilirsiniz.

İman hakikatlerine verilen suallere cevaplar dışında oluşturulan içerikler haşiye kabilinden ve keyifli hevesat mesabesindedir.

Amaçlarımız;

  • Gençlerle birlikte içerik üreterek sıkıntılı yalnızlıklardan olabildiğince uzak durmaya çalışmak.
  • İnsanların Risale-i Nur Külliyatındaki  iman hakikatlerine ulaşmalarını kolaylaştırmak.
  • İnsanların  kabiliyetlerinin ortaya çıkarılmasını sağlamak.
  • İslamiyet ve insaniyete hizmet ruhunu gençler üzerinde tesis edebilmek.
  • Yeni insanlarla tanışarak inaçları noktasında kuvve-i maneviyeyi temin etmek.

Gün geçtikçe bu amaçlarımıza destek vermek isteyenlerin sayısı artıyor ne mutlu bizlere..

Sizler de bu amaçlara uygun bir şekilde biz gençlere destek verebilirsiniz.

Gayret bizlerden  muvaffakiyet Allah’tan..

İletişim Adreslerimiz

iletisim.fikirhayat@gmail.com

fikirhayatasorun@gmail.com

 Destek Ol...

Gizlilik Politikası

Site Haritası