Tokat Tisav Yaz Kursu

Bu içeriğimizde Tokat’ın en köklü vakıflarından biri olan Tokat İlim, Sanat Araştırma Vakfı’nın (TİSAV) yaz kursları hakkında detaylı tanıtım bilgilendirmesi yapılmıştır. Zevkle okuyacağınıza eminiz. İyi okumalar..

Tokat Tisav Yaz Kursu nerededir? Tokat Tisav Yaz Kursu iletişim adresleri? Tokat Tisav Yaz Kursu Açmaktaki Amacımız nelerdir?  Tokat Tisav Yaz Kursu ayrıcalıkları nelerdir? Tokat Tisav Yaz Kursu danışmanlık ve rehberlik hizmetleri nelerdir? Tokat Tisav Yaz Kursuna katılan  Öğrencilerin ve ailelelerinin memnuniyeti ne düzeydedir? Tokat Tisav Yaz Kursu Sosyal faaliyet imkanları nelerdir? Tokat Tisav Yaz Kursu kazanımları nelerdir?

Tokat Tisav Yaz Kursu iletişim adresleri nelerdir?

0 544 905 2412   Nolu telefonu arayarak Tokat Tisav Yaz kursumuzla hemen iletişime geçebilirsiniz. Programlar erkek öğrenciler içindir.

e-mail : isaugurfidan@gmail.com

Tokat Tisav Yaz Kursu nerededir?

Tokat’ta oturduğunuz yerlere yakın olarak Tokat Tisav yaz kurslarından öğrencilerimiz faydalanabilmektedir.

Karşıyaka: Uhuvvet (Sosyal bilimler lisesi yanı Florya sitesi B blok)

Karşıyaka: İbn-i Kemal Cad. No:43 Gül Apt.

Behzat bulvarı: Barla Apt(Çekenli İş merkezi Karşısı)

 

Tokat Tisav Yaz Kursu

Tokat Tisav Yaz Kursunda Amaçlarımız nelerdir?

Tokat Tisav Yaz kurslarımızda amaç öğrencilerimizin hem tatillerini değerlendirmek hem de yeni sosyal bir çevre edinmelerine katkıda bulunmak istiyoruz. Bunu yaparken en büyük amacımız olarak öğrencilerin sevgisini kazanmak istiyoruz. Onları maddi ve manevi değerlerine bağlı kişiler olarak yetişmelerini sağlamak istiyoruz.

Tokat Tisav Yaz kurslarımızdaki başlıca amaçlarımızı şöyle sıralayabiliriz.

  • Kuran-ı Kerim’i doğru okuyan ve ibadetin hakiki manasını kavrayabilen öğrenciler yetiştirmek
  • Değerler eğitimi ile merhamet, şefkat, saygı-sevgi, hak- adalet gibi ulvi değerleri yaz kursları vesilesi ile dünyalarına nakşetmek.
  • Kitap ve sünneti esas alıp istikameti muhafaza etmek.
  • Çocuklarımızı Tisav yaz kursu olarak harici tehlikelerden muhafaza etmek.
  • Aile ile iletişime geçip desteklenmesi gereken konularda öğrencilerimize yardım etmek. Yukardaki irtibat no ile bize ulaşabilirler.
  • İnsanoğlunun en büyük meselesi olan imanı kurtarmak için yardımlaşmak. İlgili makaleler için tıklayınız.
  • Vizyon sahibi gençler olmaları için çaba göstermek.

Tokat Tisav Yaz Kursu mahreç eğitimi ve harf talimi nasıl yapılmaktadır?

Kur’an-ı Kerim okuma öğrenilirken en önemli nokta hiç şüphesiz arap alfabesindeki harflerin doğru telaffuz edilmesidir. Mahreçlerinin doğru yerlerden seslendirilmesi bütün ehl-i ihtisas tarafından tasdik edilmiştir. Zira harfler doğru öğrenilmemişse ayetlerin yanlış okunacağı aşikardır. Bizim için nitelikli Kur’an karileri yetiştirmek en önemli vazife telakki edilmektedir. Bu itibarla tashi-i huruf eğitimi alan eğitimcilerimize Tokat Tisav yaz kursuna gelen öğrenciler emanet edilmektedir. Ailelerin bu konudaki memnuniyetleri her geçen gün artmaktadır. Dersler her sabah toplu bir şekilde söylenen  harf talimiyle başlamaktadır.

Tokat Tisav Yaz Kursu

Tokat Tisav Yaz Kursu ayrıcalıkları nelerdir?

Tokat Tisav vakfı yaklaşık 25 yıllık tecrübesiyle yüzlerce öğrencinin yetişmesine vesile olmuştur. Öğrencilerine barınma, burs, eğitim, yurtdışı seyehat desteği gibi birçok alanda destek verdiği gibi yaz kurslarıyla da ilköğretim, lise seviyesindeki çocuklarımıza ve gençlerimize Kur’an-ı Kerim öğrenme,  Namaz bilgileri, Sure – Dua ezberleme, iman hakikatlarını kavrama gibi birçok alanda katkı sağlamıştır. Eğitimciler gönüllüler arasında ve eğitim sevgisi olan şahıslardan seçildiği için öğrencilerin gönüllerinin fethedilmesinde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tokat Tisav Yaz Kursu danışmanlık ve rehberlik hizmetleri var mı?

Tokat Tisav Yaz Kursu danışmanlık hizmetleri alanında tecrübe sahibi kişiler tarafından verilmektedir. Bu danışmanlığın ve rehberliğin amacı öğrencilerimizin yetenekli olduğu alanları bulup ortaya çıkarmak ve onların sevdikleri alanlarda başarılı olmalarını sağlamak. Danışman bilgileri için tıklayınız.

Tokat Tisav Yaz Kursu değerler eğitimi faaliyetleri nelerdir?

Değerler eğitimi ilk olarak aile içinde başlayıp devam eden ve insanın şahsi hayatının ve toplum hayatının zembereği hükmünde bir noktadadır. Bir çocuk küçüklüğünde merhamet, şefkat, adalet, yardımlaşma, fedakarlık, hamiyet gibi değerlerden yoksun yetişmişse toplumsal  statüsü ne olursa olsun mutlu bir hayat sürmesi mümkün değildir. Tokat Tisav Yaz Kursu değerler eğitimi ile öğrencilerimize bu konularda farkındalık geliştirmek için çaba sarfedilmektedir.

Tokat Tisav Yaz Kursuna katılan  Öğrencilerin ve ailelelerinin memnuniyeti ne düzeydedir?

Dünya çapındaki birçok maddi işletmede müşteri memnuniyeti şirketlerin bir numaralı gündem maddelerini oluşturuyor.  Biz de Tokat Tisav Yaz Kursu olarak öğrencilerimiz ve velilerimizin memnuniyetini birinci önceliğimiz olarak belirlemiş durumdayız. Onlardan gelecek bütün geri dönüşler bizim istikbaldeki hizmetlerimizi istikamette tutmak adına büyük önem taşımaktadır.

Tokat Tisav Yaz Kursu

Tokat Tisav Yaz Kursu Sosyal faaliyet imkanları nelerdir?

Öğrencilerimizin eğitim aldıkları süre boyunca sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve onların sıkılmadan eğitim ihtiyaçlarını karşılamak adına ailelerin izni ile sosyal aktiviteler her dönem düzenli olarak Tokat Tisav Yaz Kursu olarak yapılmaktadır. Birçok yeni ve istikametli arkadaşlıklar bu eğitim programları içerisinde yer almaktadır.

Tokat Tisav Yaz Kursu kazanımlar neler oluyor?

Birçok mezun öğrencimiz eğitim programının bitmesini üzüntü ile karşılıyor. Bu durum işimizi güzel yapmanın bir sonucu olarak tezahür ediyor. Tokat Tisav Yaz Kursunda görev alan tüm eğitimciler ve öğrencilerimiz mutlu olarak maddi manevi birçok kazanımla evlerine dönmektedir. Katılan tüm öğrencilerimize ve eğitimcilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Tisav resmi sitesine www.tisav.net  adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu içerikle ilgili görüşlerinizi aşağıda yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçmek için iletişim butonunu kullanabilirsiniz. İçeriği yukarda bulunan yıldız puanlama ile değerlendirebilirsiniz.

Yanıtla